Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı 1. gününde

0

Türkiye’nin ev sahipliğinde, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sevk ve idaresinde düzenlenen “Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı” 15 ülkeden 47 gemi ve 4 bin 700 personelin katılımıyla ilk gün tamamlandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın planladığı iki yılda bir yapılan tatbikat 11 Kasım gece başladı. Sabaha karşı Marmaris Aksaz Deniz Üssü’nden ayrıldı

Tatbikatın 1.gününde gemileri tehdit eden uçakların engellenmesi ve posta çantası alma verme eğitimi için TCG Sancaktar ve TCG Barbaros gemisi arasında düzenek kuruldu.

TCG Sancaktar gemisinin helikopter pistine inen SAT komandoları senaryo gereği gemiyi güvenli bir şekilde terör unsurlarından arındırma eğitimi icra etti. SAT komandoların düzenlediği operasyon gerçeğini aratmadı.

Doğu Akdeniz 2019 Davet Tatbikatı kapsamında 15 ülke, 32 gözlemci, 5 karargah subayı, 3 firkateyn, 2 deniz karakol uçağı 1 deniz karakol uçağı, 1 deniz özel kuvvet timi, 1 gemiye çıkma timi ve 4 bin 700 personelin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Doğu Akdeniz 2019 Davet Tatbikatı, 20 Kasım’da sona erecek.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gelecek Mavi Vatan!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.