NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) Unsurları ile Geçiş Eğitimleri

0

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada 23-25 Ocak 2020 tarihleri arasında NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) Unsurları ile Geçiş Eğitimleri yapıldı. “23-25 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri Mersin Liman ziyareti hitamında, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2)’de bulunan TCG ORUÇREİS fırkateyni ve İtalyan ITS CARABINIERE fırkateyni ile, Akdeniz Kalkanı Harekatına iştirak eden TCG BURGAZADA Korveti ve TCG MIZRAK Hücumbotu arasında 26 Ocak 2020 tarihinde Doğu Akdeniz’de “Geçiş Eğitimleri” icra edilmiştir.
NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2), 26 Ocak – 07 Şubat 2020 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de denizde durumsal farkındalık eğitimleri icra edecektir.

Türkiye, 29 NATO üyesi içerisinde NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) ve NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri-2 (SNMCMG-2)’ye en fazla katkı veren ikinci devlet konumundadır. Ayrıca NATO’nun Akdeniz’de icra ettiği Deniz Muhafızı Harekâtına en fazla katkı sağlayan devlet konumunda olan Türkiye, aynı zamanda Doğu Akdeniz’de müttefik ülkelerin donanmalarına Aksaz ve Mersin Limanları başta olmak üzere liman kolaylığı desteği sağlamaktadır.”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gelecek Mavi Vatan!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.